Odstraňovanie vrások a domáce masky

Krém proti vráskam

Starnutie je úplne prirodzený proces a všetci sme povinní ním prejsť tak či onak. Je úplne prirodzené, že naša pokožka začína strácať svoju flexibilitu s postupom času. Platí to najmä pre citlivú pokožku na našej tvári, a ešte viac na pokožku okolo očí. Toto je čas, keď začneme čo najviac myslieť na odstránenie vrások. 

Jednoducho nemáme v našej moci obrátiť čas späť alebo úplne zvrátiť jeho účinky na naše telo, ale existuje niekoľko jednoduchých vecí, ktoré môžeme urobiť, pokiaľ ide o odstránenie vrások.

Krém proti vráskam

Vždy je nevyhnutné nosiť opaľovací krém. Ak chcete mať príjemnú, sviežu a hladkú jemnú pokožku s menej vrások, tak sa o ňu musíte starať každý deň. Je dôležité, aby ste si každé ráno umyli tvár s jemným mydlom a každú noc si odložili make-up, skôr ako idete spať.Najdôležitejšie je chrániť tvár z opaľovacím krémom, ak ste na dlhší čas vystavení slnku, aby ste znížili potrebu odstránenia vrások vo vyššom veku.Vrásky sú zápasom pre každú ženu, ktorá dosiahla vek 30 rokov a pleťové krémy sú najlepším spojencom, ktorý máme pri odstraňovaní vrások.Každá žena má krém, ktorý má najradšej a každá značka má špeciálny rad krémov pre zrelú pleť.  

Dôvody, prečo sú krémy proti vráskam účinné pri odstraňovaní vrások 

Krémy proti vráskam sa líšia od obvyklých pleťových krémov vďaka aktívnym látkam, ktoré spomaľujú starnutie pokožky a vyhladzujú a znižujú viditeľnosť existujúcich vrások.Známe látky, ktoré sú užitočné pri odstraňovaní vrások na našej tvári, sú kyselina hyalurónová, resveratrol, extrakt z rias, zelený čaj, ovocný olej, výťažok z divej ruže, kyselina mliečna, retinol a iné.

Nedávno sa ukázalo, že krémy s kolagénom alebo rôznymi krémami a sérami, ktoré vyplňujú vrásky, sú pri odstraňovaní vrások veľmi účinné, ale ženy musia byť pri používaní týchto krémov veľmi opatrné.V extrémnych prípadoch sú kolagénové molekuly príliš veľké na to, aby boli absorbované kožou, čo robí takéto krémy zbytočnými pre lokálnu aplikáciu. 

Ideálne krémy pre zrelú pleť sú tiež výživné krémy, ktoré nahrádzajú vlhkosť pokožky. Hydratácia je najúčinnejšou zbraňou pri odstraňovaní vrások, pretože dehydratovanej pokožke vždy chýba elastín a v takom prípade sa hrubé vrásky a jemné vrásky môžu objaviť rýchlejšie.Pokiaľ ide o krémy proti vráskam (https://lux-factor.com/sk-sk/) pre suchú a dehydratovanú pleť, sú žiaduce prísady, ktoré vyživujú a chránia pokožku, ako napríklad bambucké maslo a kokos, argan a ďalšie rastlinné oleje.

Domáce pleťové krémy sú čoraz obľúbenejšie, pokiaľ ide o odstraňovanie vrások. Dobrou stránkou domácich pleťových krémov je to, že sú omnoho lacnejšie ako tie, ktoré si kúpite v obchode. Po druhé, máte lepšiu kontrolu nad prísadami a tým, čo aplikujete na svoju pokožku. Môžete si vybrať sami a môžete sa ubezpečiť, že sú všetky prirodzené. Napokon, domáce pleťové krémy sú vždy prístupné a veľmi ľahko sa im darí odstraňovať vrásky.  

Prírodná maska na tvár vyrobená z jogurtu  

Naneste túto masku na čerstvo umytú tvár. Je to maska na tvár, ktorú je možné ľahko vyrobiť, a je veľmi pravdepodobné, že už máte všetky ingrediencie doma. Zmiešajte jednu lyžicu jogurtu s jednou lyžičkou medu, potom pridajte pol lyžičky pomarančovej šťavy a polovicu banánov.

Krém proti vráskam

Dobre premiešajte, kým nezískate hladkú a krémovú hmotu. Naneste ju na tvár a nechajte ju pôsobiť mágiou najmenej pätnásť minút a potom ju opláchnite vlažnou vodou.Jogurt a med zredukujú póry, zatiaľ čo banán zvlhčí a udrží vzhľad mladší a svieži.

Čerstvý citrón pre pevnejšie vyzerajúcu pokožku  

Citrón a citrónová šťava sú ideálne na redukciu vrások na tvári a tiež na zníženie pórov. Stačí si zobrať polovicu citróna a jemne ju vtrieť do tváre a krku. Len sa uistite, že na pokožke nie sú poškodené miesta, pretože to môže trochu bodnúť.

Krém proti vráskam

Potom, čo to trochu vyschne, použite zvlhčovač, pretože citrónová šťava robí pokožku celkom suchou. Nechajte obe na tvári asi hodinu a potom ich opláchnite vlažnou vodou. To urobí zázraky pre vašu pokožku 

Magický domáci krém na tvár  

Tento domáci krém na tvár je skutočne úžasný, pokiaľ ide o odstraňovanie vrások a je veľmi jednoduché ho vyrobiť. Udržuje vašu tvár vlhkú, vyhladzuje vašu pleť, redukuje už viditeľné vrásky a spomaľuje proces starnutia pokožky.Môžete vidieť účinky, ktoré má už po siedmich dňoch a tí, ktorí ju používali, prisahajú, že je skutočne účinná.  

Na to budete potrebovať jednu lyžicu mandlí alebo olivového oleja, jeden žĺtok, jednu lyžičku medu a dve malé lyžičky vazelíny. Začnite tavením vazelíny na pare. Trvá to asi päť minút, potom sa nechá trochu vychladnúť a pridá sa zvyšok ingrediencií, med, žĺtok a olej.Dobre premiešajte, až kým nedosiahnete homogénnu hmotu a všetky zložky sa dobre nezmiešajú. Všetko vložte do malej škatule s veľkosťou 50 ml a uložte na suchom a chladnom mieste. Nerobte to príliš, pretože všetky ingrediencie sú prírodné a mohli by sa ľahko pokaziť. Urobte nový, keď uvidíte, že vám môže dôjsť. Ak ju chcete použiť, po očistení ju naneste krúživými pohybmi na pokožku.O tridsať minút neskôr sa odstráni prebytok mäkkým tkanivom namočeným v minerálnej vode.  Tento krém môžete tiež použiť na relaxačnú masáž tváre, ktorá vám pomôže pri odstraňovaní vrások.  

Na záver je dôležité zdôrazniť, že hoci ako žena nie ste sami vo svojom boji za odstránenie vrások, je najdôležitejšie prijať seba a milovať svoju tvár tak, akou je.Správnou starostlivosťou o pokožku zabránite tomu, aby sa objavilo veľa vrások, ale aj tie ktoré sa predsa objavia, milujte ich, pretože sú to len známky toho, že ste žili dobre.

Články v rovnakej kategórii: